• Ново
Агол Мерење Алатка, 360 Степени Широка Примена Агол Пронаоѓач Лесно Читање на лесна Тежина за Круната во Калапи за Машини за

Агол Мерење Алатка, 360 Степени Широка Примена Агол Пронаоѓач Лесно Читање на лесна Тежина за Круната во Калапи

DEN 242.16
Залиха

Износ

Широка Примена : Ова митра видов protractor е погодна за столари, plumbers и секој кој треба да се мерат агли.Лесно Читање : Ова митра видов protractor поседува изгравирани скали кои овозможуваат лесен и прецизен агол читање.Едноставна Операција : Ова митра видов protractor поддржува слободни ротација без мртов агол, која обезбедува удобен мерење.Директни Мерења на локации : Ова митра видов protractor може директно и прецизно да се измери внатре и надвор од аглите.Преносни Големина : Ова митра видов protractor е мал во големина и лесен во тежина, која е пренослив и удобен.Функција : 1. Директни Мерења на локации : Ова митра видов protractor може директно и прецизно да се измери внатре и надвор од аглите.2. Едноставна Операција : Ова митра видов protractor поддржува слободни ротација без мртов агол, која обезбедува удобен мерење.3. Преносни Големина : Ова митра видов protractor е мал во големина и лесен во тежина, која е пренослив и удобен.4. Лесно Читање : Ова митра видов protractor поседува изгравирани скали кои овозможуваат лесен и прецизен агол читање.5. Широка Примена : Ова митра видов protractor е погодна за столари, plumbers и секој кој треба да се мерат агли.Спецификација : Предмет Тип : Агол Finder Material : Пластични Abs Measuring Агол Опсег : 360 Degrees Application Сценарио : се Користи за Круната во Калапи, Митра Прекини, Столарија, Подготовка, Обработка на Метал, Etc Weight : Прибл. 70g / 2.47 оз Пакет Листа : 1 x Angle Finder1 x Столар Молив.

Декларирани својства

Item Type:
Angle Finder
Material:
Plastic Abs
Measuring Angle Range:
360 Degrees
Application Scenario:
Used for Crown Molding, Miter Cuts, Carpentry, Pipeline, Metal Processing, Etc
Weight:
Approx. 70g / 2.47oz
Package List:
1 xAngle Finder1 x Carpenter Pencil :

Најдобри предлози