• Ново
Бебе Бања Четка, Бебе Главата Scrubber Вшмукување Чаши Ергономски Дизајн со Рачка за Бања(розева)

Бебе Бања Четка, Бебе Главата Scrubber Вшмукување Чаши Ергономски Дизајн со Рачка за Бања(розева)

DEN 249.36
Залиха

Износ

Постојат вшмукување чаши што може да биде прикачено да када, туш или било каква мазна површина, која е многу погодна за сушење и чување.Изработени од мек силикон без BPA или harmflul адитиви, и нема да предизвика чувствителност на кожата, безбедни за бебе употреба.На ергономски рачка овозможува на бебето да се одржи на капење четка цврсто при преземањето на бања.Со повеќе од 350 супер меки влакна, тоа може да им помогне на exfoliating за време на масажа, така што ќе може да имаат СПА искуство во секоја бања.Нежно масажа на детето тело, и да ги смири своите сува кожа и да се направи бебе бања време повеќе пријатни.Функција : 1. Изработени од мек силикон без BPA или harmflul адитиви, и нема да предизвика чувствителност на кожата, безбедни за бебе употреба.2. Нежно масажа на детето тело, и да ги смири своите сува кожа и да се направи бебе бања време повеќе пријатни.3. Со повеќе од 350 супер меки влакна, тоа може да им помогне на exfoliating за време на масажа, така што ќе може да имаат СПА искуство во секоја бања.4. На ергономски рачка овозможува на бебето да се одржи на капење четка цврсто при преземањето на бања.5. Постојат вшмукување чаши што може да биде прикачено да када, туш или било каква мазна површина, која е многу погодна за сушење и чување.Спецификација : Предмет Тип : Бебе Бања Brush Material : Silicone Size : Прибл. 11cm / 4.33 во Боја : Pink Suitable Возраст : Над 3 Месеци Old How да го користите : Рачна работа.Пакет Листа : 1 x Бебе Бања Четка.

Декларирани својства

Item Type:
Baby Bath Brush
Material:
Silicone
Size:
Approx. 11cm / 4.33in 
Color:
Pink
Suitable Age:
Above 3 Months Old
How to use:
Manual operation.
Package List:
1 x Baby Bath Brush :

Најдобри предлози