• Ново
Пренапони PS4 Контролер за Полнење Кабел и Батерија Пакет - PlayStation 4

Пренапони PS4 Контролер за Полнење Кабел и Батерија Пакет - PlayStation 4

DEN 210.48
Залиха

Износ

Батерија на пакет лесно придава на задниот дел на вашиот PS4 контролер за едноставна инсталација; компатибилни со PS4 / PS4 Тенок / PS4 Про.Висок капацитет 1,200 m Ah батерија ќе се удвои животниот век на вашиот телефон со Двојна Шок 4 контролер и да ви обезбеди со часови на поширокото игра.LED Индикатор овозможува да знаете кога нивото на батеријата е скоро ниско, така што никогаш не се фатени off стража во текот на тие екстра-долго игри сесии.Брзо надополнување на батеријата, додека истовремено играње на својата игра со користење на екстра-долг 10 метри плетенка USB кабел за податоци (вклучени).За разлика од други надворешни батеријата пакети кои може да се обемни, на ПРЕНАПОНИ Моќ Пакет одржува ергономски чувство на контролер со лесен дизајн.Останете во игра повеќе со Пренапони Моќ Пакет.На лесни, батерија придава директно до вашиот контролорот; двојно зголемување на животниот век на батеријата на вашиот телефон со Двојна Шок 4. И, за оние продолжен игри сесии, може да се наплаќаат додека играте благодарение на екстра-долго 10' полнење кабел.

Декларирани својства

Најдобри предлози