• Ново
HPS Нерѓосувачки Челик Врежана Црево Стеги SAE 20, Ефективна Големина: 1-1/4 - 1-3/4, 3/8 Бендот, Пакување од 20

HPS Нерѓосувачки Челик Врежана Црево Стеги SAE 20, Ефективна Големина: 1-1/4 - 1-3/4, 3/8 Бендот, Пакување

DEN 864.00
Залиха

Износ

SAE #20. Ефективна дијаметар опсег : 1-1/4" - 1-3/4" (32-милиметри-45mm).Валани рабови се спречи Црево штета за време на инсталацијата.Не-перфорирани Бенд чува меки Силиконски црева од shearing или extruding.Едно парче домување дизајн помага за одржување на интегритетот на врската и дава силен печат. 9mm (3/8 инчи) бенд.Направен од 100 проценти 304 од не ' рѓосувачки челик.Надминува сите SAE барања.Се продава во кутија од 20. HPS 100 проценти од не 'рѓосувачки челик врежана црево стеги SAE # 20 20 Pcs Пакет 1-1/4" - 1-3/4" (32-милиметри-45mm) се идеални за авиони, тешки индустриски апликации, како и на отворено, свежа вода и благо корозивни апликации.HPS врежана менгеме е дизајн за да се спречи црево штета за време на инсталацијата и не ги кородираат како стандард Црв опрема менгеме.Не-перфорирани бенд чува меки силиконски црева од shearing или extruding за време на инсталацијата.На едно парче домување дизајн помага за одржување на интегритетот на врската и дава силен печат.Техничка спецификација : SAE # 20. 100 проценти од не ' рѓосувачки челик. 9mm (3/8") бенд. 7mm дупчиња хексадецимален главата.Тешки индустриски одделение во едно парче домување дизајн.Валани рабови се спречи црево штета за време на инсталацијата.Ефективна дијаметар опсег : 1-1/4" - 1-3/4" (32-милиметри-45mm).препорачуваме да ја користите на HPS црева со внатрешноста дијаметар опсег од 7/8" - 1-3/8" (22mm - 35mm).максимален вртежен момент Спец : 35 во lbs.Надминува сите SAE барања.Забелешка : се продава во кутија од 20.

Декларирани својства

SAE # 20. 100 percent stainless steel. 9mm (3/8) band. 7mm slotted hex head. Heavy duty industrial grade one-piece housing design. Rolled edges prevent hose damage during installation. Effective diameter range:
1-1/4 - 1-3/4 (32mm-45mm). recommend to use on HPS hoses with inside diameter range from 7/8 - 1-3/8 (22mm - 35mm). maximum torque Spec

Најдобри предлози