• Ново
Тони Ориз Игра И Пее Bluegrass

Тони Ориз Игра И Пее Bluegrass

DEN 286.08
Залиха

Износ

Опис на производот Нема Достапен Опис.Жанр : Country & Western Media Формат : Компактен Disk Rating : Датум на Издавање : 7-АПР-1998 легендарниот bluegrass гитарист се враќа на своите корени со Тони Ориз Игра и Пее Bluegrass.Помагање на него да играат и пеат, се такви стари другари како Даглас, Vassar Clements, на што Ретко Сцена е Мајк Auldridge и Џон Duffey, Земјата џентлменски Бил Emerson и Џими Gaudreau, и Новата Трева Преродба е Сем Буш.Албумот е одеднаш во чест на почетокот на bluegrass што толку инспириран од Ориз, и одраз на промените Ориз помогна да се донесе за да bluegrass.На традиционалните песни поврзани со Bill Monroe, Flatt & Scruggs, на Стенли Браќа, Џими Мартин, и Hylo Браун, Ориз звуци право дома туркање оние упорит ритми заедно и води оние имајте на ум-свиткување вокални хармонии.Неколку други песни, вклучувајќи ги и Боб Дилан е "Девојка од Северна Земја" и Том Раш е "Галвстон, Поплава," беа воведени на bluegrass репертоар од страна на Државата, Господа, и Ориз ги користи за да се илустрира на промени кој го потресе bluegrass во '70-тите години : повеќе личен, разговорно вокален стил, поширок хармонично палета, и зголемена важност за гитара води.Никој не владее тие промени, додека зачувување на суштината на bluegrass подобро од Ориз.Тој отсекогаш се вклучени неколку bluegrass песни на секој излет, но тоа е се третираат да се слушне целиот албум на ништо, но. Geoffrey Himes.

Декларирани својства

Најдобри предлози