• Ново
Sherline 2110 - W. R. Smith Т-Одмор

Sherline 2110 - W. R. Smith Т-Одмор

DEN 5441.28
Залиха

Износ

Изградена од Цврст Челик.Дизајниран за Часовникот и да се Види на Одлуки.Повеќе Разноврсна и Помалку Скапи отколку Jeweler е Струг.Исто така, може да се користи од страна на било Metalworker за Рачно Вртење на Уникатни Форми.Направен во САД.Т-остатокот се користи од страна на watchmakers за поддршка на рачен алатка за сечење се нарекува "graver".Светски познатиот watch - и clockmaker, William R. Smith е дизајниран Т-остатокот особено за Sherline струг.Тоа е изградена од цврст челик и стеги струг кревет е во секунди.Ако сте заинтересирани гледајте во часовникот или поправка или изградба, но сакав алатка систем повеќе разноврсна и помалку скапи отколку jeweler е струг, ова Т-остатокот прави Sherline струг повеќето атрактивен избор.На graver исто така, може да се користи од страна на било metalworker за рачно вртење на уникатни форми на струг.Тоа личи на мала дрво-претворање алатка и се користи на сличен начин додека се одмараа на Т-одмор.За да дознаете повеќе за користење на Т-одмор и за тоа како да го направите вашиот сопствен graver, погледнете на линкот подолу.

Декларирани својства

Најдобри предлози