• Ново
Ogrinal 128MB Compact Flash Мемориска Картичка Камера Картичка CNC Машина cf128mb SLC Мемориски Картички ...

Ogrinal 128MB Compact Flash Мемориска Картичка Камера Картичка CNC Машина cf128mb SLC Мемориски Картички ...

DEN 263.76
Залиха

Износ

Дизајниран со цврст-држава, флеш меморија, тоа е повеќе издржливи, го зголемува вашиот капацитет за складирање, и троши помалку енергија.Спецификации Големина : 128 MB Тип : СП Compact Flash Брзина : 12x Гласи : 11 MB/Sec Пишува : 7.Тежина : 2. 128 MB Compact Flash Картичката - Стандард Брзина.Механички и електрични-стандард во согласност.Издржлив Дизајн, Поддржан од страна на ригорозни стрес, шок и вибрации тестирање и вклучува РТВ силиконски слој за заштита од шок и вибрации.Температурата на работа : -25 C да 85 C.Напредни датотека управување. 128 MB ви овозможува да ги читате, пишувате или да пренесувам податоци помеѓу Compact Flash. 80x Брзина Рејтинг.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа нова removeable флеш меморијата на уредот на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција). Конектор Pin : 50 Пина.Дизајнирано за да се задоволат критична брзина перформанси потребите на сериозни професионални фотографи.Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Работи со Magic Lantern и им овозможува на фирмверот од подигнување на картичката.Издржливост : 100,000 циклуси (читај/пишувај и избрише).5 MB/sec пакување : најголемиот Дел АТА во Согласност MLC Флеш (Повеќе на Ниво на Клетка) напон : 2.Влажност : 8 - 95 % не-кондензирање.

Декларирани својства

Најдобри предлози