• Ново
Ив Сент Лорен Touche Eclat Светли Допир Concealer за Жените, Светлечки Свила, 0.1 Унца

Ив Сент Лорен Touche Eclat Светли Допир Concealer за Жените, Светлечки Свила, 0.1 Унца

DEN 935.76
Залиха

Износ

Touche Eclat Светли Допир Concealer - # 1.5 Прозрачна Свила беше лансиран од страна на дизајн на куќа на Ив Сент Лорен. 0.1 оз Concealer.Се препорачува за секојдневен носат.Објектот Пакет Димензија : 0.7" L x 0.7" W x 4.9" ж. магијата на лицето на истакнување на пен.Карактеристики на evanescent текстура која мешавини беспрекорно на гола кожа или во текот шминка.Збогатен со ексклузивен анти-замор комплекс.Помага да се протера замор, нагласи карактеристики и олеснат темни дамки и кругови.Обезбедува совршен баланс на хидратација, покриеност и сјај.Создава природна, совршено обликувана тен.Карактеристики практичен дизајн удобен за носење околу.

Декларирани својства

Најдобри предлози