• Ново
Qiilu Аудио Фреквенција Divider, 2 ПАРЧИЊА Фреквенција Divider Capacitance Аудио Звучници Capacitor за автомобил Treble, loudspeaker (Звучник) Фреквенција Divider, итн. (2.2 uF)

Qiilu Аудио Фреквенција Divider, 2 ПАРЧИЊА Фреквенција Divider Capacitance Аудио Звучници Capacitor за автомобил

DEN 264.00
Залиха

Износ

Овој производ е серија на метал филм кондензатори, со чист бакар жица иглички.AC го издржат напонот 160 VDC, DC го издржат напонот 250 VDC (обичните capacitance не е наизменични тековен).Capacitor карактеристики : јасни и остри висока фреквенција, силна пенетрација, природно дебели средно фреквенција, цврста и силна ниска фреквенција, HIFI звук, тоа е автомобил рог омилен capacitor.Се користи во автомобил treble, loudspeaker (звучник) фреквенција divider, и така натаму, има одличен ефект.Високо-квалитетен материјал, издржлив и носат-отпорни.Опис : Овој производ е серија на метал филм кондензатори.Таа користи чист бакар жица игли, издржливи и носат-отпорни.Тоа има јасни и остри висока фреквенција, силна пенетрација, природно дебели средно фреквенција, цврста и силна ниска фреквенција, HIFI звук.Се користи во автомобил treble, loudspeaker (звучник) фреквенција divider, и така натаму.Спецификација : Тежина : 7g / 0.2 оз (1u F), 13g / 0.5 oz (2.2 u F), 17g / 0.6 оз (3.3 u F) Пакет големина : Прибл. 9.00 * 7.00 * 1.50 cm / 3.5 * 2.8 * 0.6 Големина : жица должина е околу 40mm / 1.6 во Максималната загуба Агол D. F : max0.0007(0.07%)ВО 1 KHZ температурата на работа опсег : -40° на 105° отпор на Изолација : I R : C ≤0.33 u F, I. R ≥9000 мега-ohm(AT20°, 1min) I. Р : C ≤0.33 u F, I. R≥7500 мега-ohm(AT20°, 1 min) Затегнувачка оптоварување : најмалку 1,5 КИЛОГРАМИ Capacitance : 1u F, 2.2 u F, 3.3 u F (изборен) Пакет листата : Capacitor * 2 ПАРЧИЊА .

Декларирани својства

Weight:
7g / 0.2oz (1uF), 13g / 0.5oz (2.2uF), 17g / 0.6oz (3.3uF)
Package size:
Approx. 9.00 * 7.00 * 1.50cm / 3.5 * 2.8 * 0.6in
Size:
wire length is about 40mm / 1.6in
Maximum loss Angle D.F:
max0.0007(0.07%)AT 1KHZ
Operating temperature range:
-40° to 105°
Insulation resistance:
I.R
I.R:
C ≤0.33uF, I.R≥7500 mega-ohm(AT20°, 1 min)
Tensile load:
at least 1.5KGS
Capacitance:
1uF, 2.2uF, 3.3uF (optional) 
Package list:
Capacitor * 2 PCS  :

Најдобри предлози