• Ново
Deburring Алатка за Полнење 11 компјутери Високо-Брзински Челик Ротари Брус Отстранување Ножеви, Брус Смена Рака Алатка за Дрво, Алуминиум, Бакар и Пластика

Deburring Алатка за Полнење 11 компјутери Високо-Брзински Челик Ротари Брус Отстранување Ножеви, Брус Смена

DEN 311.76
Залиха

Износ

【Широк Апликации】- Ова Deburring Алатка може да deburr алуминиум, бакар, ПВЦ, месинг и леано железо за да се отстрани burrs од метал и на пластични цевки или цевки. 【Лесно да го Замени на Ножот】Пролет-натоварени на ножот-ослободување капа прави замена на ножеви лесно. 【Sharp & Трајни Ножеви】Направен од високо-брзински челик за подобра отпорност на абење. 【Против Пролизгување & Удобно се Справи со】се Справи со е направен од елоксирани алуминиумски што го прави двете тешки-должност сепак лесен. 【Вкупно 10 Ножеви】- Во прилог на сечилото во прилог на deburring алатка, постојат 10 екстра ножеви се предвидени.Нашите Deburring Tool колекции се совршен за да се отстрани burrs од метални или пластични цевки edgesresulting од сечење, дупчење, брусење или мелење задачи.Heavyduty уште лесен дизајн, оваа contoured, хексадецимален-ракува алатка создава smoothsurfaces за секој проект.Лесно touse дизајн ви заштедува време и проблеми при користењето на алатката.На ножеви се лесно toreplace користите push button сечилото ослободување.Includestotal од 11 парчиња на бришачи : deburrs алуминиум, бакар ПВЦ цевки месинг и castiron цевки.

Декларирани својства

Најдобри предлози