• Ново
Presto 07211 Liddle Griddle

Presto 07211 Liddle Griddle

DEN 1199.76
Залиха

Износ

Компактен електрични griddle со 8-1/2" X 10-1/2" Nonstick готвење површината.Направени на фрлија алуминиум кој е отпорен на warping целосно подводните со топлина контрола отстранети.Производ изградена на Северна Америка Електрични стандарди.Опис на производот Господар топлина контрола одржува температура автоматски.Вграден-во масти лента.Фрлија алуминиумски. 1000 w 120 volts, 60 Hz само Идеални за една личност или две, овој компактен електрични griddle со своите 8-1/2-страна-10-1/2-инчен готвење површината готвачи четири пржени јајца или две добра големина стекови.Обложени со малку текстура, трајни nonstick заврши, на griddle бара многу малку масти, а со тоа за производство на здрава храна.За fattier месо како сланина, вграден во каналот заедно еден крај фаќа drippings.Кога на griddle е топлина контрола е отстранет, единица е целосно подводните во топли, сапуница вода.1000-вати griddle приклучоци во било 120-volt штекер и автоматски се одржува температури кои се движат од топло до 400 степени Целзиусови.Направени на фрлија алуминиум кој е отпорен на warping и дистрибуира топлинска рамномерно, на griddle мерки 14-3/4 од 10 со 2-1/2 инчи (топлина-отпорни нога-рачка единици може да се unscrewed за уште повеќе компактен складирање), и е покриен со една година гаранција од дефекти. Ен Bieri.

Декларирани својства

Најдобри предлози