• Ново
Огромно Автомобилската Редизајн 51-0042 Црна Пред Челик Фендер со Одблесокот Мрежа Insert (Jeep Wrangler TJ)

Огромно Автомобилската Редизајн 51-0042 Црна Пред Челик Фендер со Одблесокот Мрежа Insert (Jeep Wrangler TJ)

DEN 6992.64
Залиха

Износ

Произведени од трајни 5/32" челик и 2"x.120" цевки.Заштитува возилото од on & off-road остатоци.Се зголемува гуми царинење.Гуми опфат се движи од 5" 8,5".Инсталација на хардвер вклучени.Зголемување на гуми царинење на вашите TJ Wrangler со замена на вашата фабрика fenders со сет на EAG Пред Fenders.Овие fenders не само зголемување на гуми царинење, но исто така помагаат да се заштити вашата Wranglers боја и телото панели од четка, камења и други трага опасности со 3 инчи на фендер одблесокот покриеност.Произведени од тешки челични лимови и цевки за сила и издржливост, овие EAG fenders се заврши за две фаза заврши користење епоксидна пред-слој и високо-одделение текстура навремено црна боени за агресивни добар изглед и долготрајна отпорност на корозија.Овој сет на две EAG Fenders се едноставен и јасен за да се инсталира, но ќе бара некои мали измени фабрика fenders за соодветна инсталација.Огромно Автомобилската е Челик Пред Фендер со Мрежа Внесува е направен за да се заштити Џипови преку harshest терен.Со користење на прецизно инженерство и солиден изградба, може да биде остатокот увери дека ќе имате целосна заштита.

Декларирани својства

Најдобри предлози