• Ново
Labconco 342691110 Прочистувач CellLogic+, Cs II А2, 230V(NA), СР, TZ, SF, PT, БС, 6'

Labconco 342691110 Прочистувач CellLogic+, Cs II А2, 230V(NA), СР, TZ, SF, PT, БС, 6'

DEN 547.20
Залиха

Износ

Мобилен Логика Плус е на располагање со Опфатот-Подготвени пакет, Temp-Зона пакет или и двете.Со користење на истите ECM компресор технологија како Прочистувач Логика, Мобилен Логика Плус користи Постојано Струење Профил (ЗЗП) за одржување на прецизна волумен на воздух како филтри оптоварување.Некои кабинети вклучуваат база стои и/или дополнителни опции.My Logic обезбедува интуитивна програмирање, боја кодирани менија, статус пораки и аларми со дијагностички проблеми — сите со целосен реченици.На Прочистувач Мобилен Логика Плус Класа II А2 Biosafety Кабинет супериорна во корисникот удобност и функционалност.Децении на водечка индустрија на напредокот во ергономски дизајн имаат облик на Склоност Технологија Пакет кој вклучува : 10 Степен аглеста sash, патентиран криви воздух решетка со изграден во потпирач, целосно достапни контроли и око-ниво монтирани боја на екранот со My Logic оперативен систем.На Temp-Зона пакетот вклучува температура контролирана област на работа површина.Обемот Подготвени пакет им овозможува на корисникот микроскоп за да бидат интегрирани во biosafety кабинет.Изборни функции вклучуваат Предмет-Подготвени и Temp-Зона пакети.Покрај тоа, кабинетот континуирано ќе се прикажат HEPA филтер живот остануваат и кабинет статус.Овие карактеристики се комбинираат за да се обезбеди сигурен безбедност.Око-ниво монтирани боја display.HEPA филтер.

Декларирани својства

Најдобри предлози