• Ново
Низ TFM2.1200.60 2-Зона Цевка Печка со Kanthal Шведска Греење Елементи, 60 mm OD Цевки, 208-240V, 50 / 60 Hz, 1200°C Максимална Работна Температура, 16 Ширина, 24 Должина, 23 Висина

Низ TFM2.1200.60 2-Зона Цевка Печка со Kanthal Шведска Греење Елементи, 60 mm OD Цевки, 208-240V, 50 / 60 Hz,

DEN 21560.40
Залиха

Износ

Печка се прегрее заштита намалувања исклучување енергија кога температурата е над посакуваниот опсег.Thermocouple заштита намалувања исклучување сила кога thermocouple е скршена или да функционираат.Електричната енергија заштита продолжите печка работа веднаш по точка од неуспех кога моќта се врати.Земја на потекло : Кина.Ai TFM2 серија dual-зона цевка furnaces употреба познатиот Kanthal (Шведска) серпентина жица како и нивните греење елементи.Печка огништето е изграден со Мицубиши (Јапонија) висок квалитет влакна материјали.Температурата на оваа печка е контролирана од страна на висока прецизност температура контролер (Shimaden fp93 од Јапонија) со +/-1 °C точноста и 40 програмабилни сегменти.Печка за домување е изграден со двоен слој за челик и две ладење фанови внатре задржи печка температурата на телото слабо.Печка цевка е затворен од нерѓосувачки челик вакуум запечатување плочки, тоа може да се користи под вакуум и други гасови состојба.Оваа цевка печка е идеална алатка за синтерување сите видови на материјали/chemical.Одличен за лаборатории или колеџ научни истражувања ги користат Овие furnaces имаат вградено во интерфејс за компјутер.Ние обезбедуваме врска кабел, адаптер и софтвер кој може да се користи за контрола на температура и параметри на печката, сите од вашиот КОМПЈУТЕР!Можете исто така да зачувате некоја температура крива за снимање или студија цели.Сите наши furnaces се CE уверение.

Декларирани својства

Најдобри предлози