• Ново
GMKbuy Gaffers Лента – 2 Инчен x 10 Двор Мат Црно – Тешки, Не-Рефлективен Лесно да се Солза, Не Остава Остатоци, Водоотпорен Крпа Gaff Лента за да се Обезбеди Канапи & Жици за До?

GMKbuy Gaffers Лента – 2 Инчен x 10 Двор Мат Црно – Тешки, Не-Рефлективен Лесно да се Солза, Не Остава Остатоци,

DEN 203.76
Залиха

Износ

Силна Лепливоста и Без Остатоци : GMKbuy gaffer лента нуди повеќе сила и одржување на моќта, за разлика од други ленти.На 11-Мили дебел слој од лепило дава подобро сила да се придржуваат веднаш и за отстранување, тоа нема да ја напушти која и да остатоците зад себе.Еластичност & Издржливост : Ова водоотпорна и водоотпорен gaffers лента 2 инчен црна е изработен од винил-обложена тешки-должност памучна крпа која може да издржи на затегнувачка цврстина на 54lbs по инч и температури од 50 до 200 степени Ф Лесно-Солза : парична казна мрежа gaffing лента е лесно да рипувате или намали со голи раце.Се сече на тенки и дебели должини за брз фитинзи за местото фази, мали дома поправки, канцеларија организации, и разни инсталации.Не-Рефлективен : црна gaffers лента има мат црна заврши дека не ја одразува светлината и мешавини целосно во позадина што значи тоа нема да се меша со визуелниот па вашите снимени до кабли и жици ќе остане незабележано.Мулти-Функција за Употреба : Памучна крпа gafer е лента е главно се користи во филм, ТВ, медиуми, или музика производство куќи.Оваа фаза лента е исто така се идеални за обезбедување на кабли и аудио/визуелни жици, по повод одбележувањето подови, фаза амбиент за било организиран настан, bookbinding и повеќе.

Декларирани својства

Најдобри предлози