• Ново
Игра-Doh најголемиот Дел 12-Пакет на Жолта Не-Токсични, Моделирање на Сложени, 4-Унца Лименки

Игра-Doh најголемиот Дел 12-Пакет на Жолта Не-Токсични, Моделирање на Сложени, 4-Унца Лименки

DEN 287.76
Залиха

Износ

Најголемиот ДЕЛ ПЛЕЈ-DOH КАНТИ – Ова 12-пакет на жолта Игра-Doh комплексот вклучува голема Игра-Doh контејнери со 4 унци во секој може да се.ЖОЛТА ЗА СЕКОЈА ПРИГОДА – Треба што една боја за уметности и занаети активност или да restock вашите Плеј-Doh лименки?Оваа Игра-Doh 12-пакет е одлична за партии, училници, или деца кои навистина го сакаат жолта боја!.ОБЛИКОТ ВАШАТА ИМАГИНАЦИЈА – Squishy, светла, не-токсични Игра-Doh соединение искри имагинации за деца 2 и до кои сакаат уметност резерви, како и моделирање глина.ЛЕСНО-ОТВОРЕТЕ, РЕЦИКЛИРААТ ПАКЕТ - Бродови во едноставни рециклираат пакување дека е лесно да се отвори и фрустрација слободни, и Игра-Doh конзерви и капаци, исто така, се рециклира за да се помогне во изградбата на поодржлив свет!.Овој дел Игра-Doh 12-пакет доаѓа со 4-унца лименки од жолта за секоја прилика!Без разлика дали сте креирање sunflowers, глупо лимони, или голем круг на сонцето, овие големи Игра-Doh лименки се одлични за деца 2 и нагоре за споделување, или за порибување на горе на кои една боја ви се навистина потребни.Тоа е голема да имаат на рака за забава, уметност и занаети активности на партијата или игра датум.Секогаш кога имаш забава проект кој се повикува на уметнички материјали како глина за моделирање, родителите и наставниците слично се сигурни дека да се сака предизвика имагинации со оваа голема кутија за Игра-Doh креативност!Hasbro, Игра-Doh, и сите поврзани со својства се трговски марки на Hasbro.

Декларирани својства

Најдобри предлози