• Ново
Sandbaggy Поцинкуван 6-Инчен Пејзаж Staples | Индустриски Одделение 9 Мерач Челик | исто Така се Нарекува Ткаенина Игли, Градина Земјата Удели, Тревник Ноктите | Доверени од с

Sandbaggy Поцинкуван 6-Инчен Пејзаж Staples | Индустриски Одделение 9 Мерач Челик | исто Така се Нарекува Ткаенина

DEN 1348.80
Залиха

Износ

Сакате да повторна употреба нив?Нема проблем - се повлече нив и надвор од земјата и да ги искористиме за друга апликација.СПАКУВАНИ ЗА ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Пакување од 100 пејзаж staples - уредно спакувани 100 staples во пластична кеса - мало пакување не се вклучени како дел на една стратегија за намалување на отпад од пакување.Пократки staples, односно 6-инчен, ќе работат и со нормална почвата.Тоа е причината зошто ние сме #1 најдобро продаван бренд на пејзажот staples на Интернет, со над 25 милиони Sandbaggy пејзаж staples инсталиран низ оваа голема земја.НАЈТЕШКИТЕ 6 ИНЧЕН STAPLES НА : Овој 9 мерач главен крши низ најтешкиот и rockiest почвата.Ние препорачуваме користење на повеќе sod стејплс (како на пример ова 12-инчен sod главен) за исклучително мека почва.Ain ' t никој не доби време за тоа. #1 НАЈДОБРО ПРОДАВАН БРЕНД : Sandbaggy пејзаж staples може да се најде обезбедување на пејзаж ткаенина & цевки за наводнување на работни места, национални паркови, и аеродроми низ Америка.За исклучително тешко почвата, оддели го секој главен страна 5 ft.Во зависност од тоа колку е тешко вашиот почвата е, оддели го секој sod главен помеѓу 1-5 ft.За разлика од нашиот конкурент е потенка 11 мерач staples дека се наведнуваат во тешко почви, овие пејзаж staples ќе пирс преку хард почвата и одам на работа, заштеда на драгоцено време и фрустрација.ПОЦИНКУВАН ИЗГРАДБА одложувања rusting процесот и нуди безброј користи вклучувајќи обезбедување плевел бариера материјал, домашно милениче задржување системи за наводнување капка по капка, системите за контрола на ерозија на трска.За исклучително мека почва, оддели го секој главен страна 1 ft.

Декларирани својства

Најдобри предлози