• Ново
Голем Multicolor Хартија Фенер Количка За Обновливи Празник Оркестарот Еко-Пријателски

Голем Multicolor Хартија Фенер Количка За Обновливи Празник Оркестарот Еко-Пријателски

DEN 599.76
Залиха

Износ

Количка за лесно складирање и повторна употреба Година по Година.Лесно поставување во рамките минути.Еко-пријателски Тешко хартија.Мулти Обоени Разноврсна Празник Виси Фенер.Традиционалните Octagonal Стил.Овој традиционален стил на Дивали фенер е направен од еко пријателски тешко хартија и се поставува лесно под 2 минути.Овој фенер огради лесно за чување и користи година по година.Дивали фенер, исто така познат како "Aakasha Deepa" (фенер на небото) во Санскрит, е обесени пред домовите за време на фестивалот на светлата да се поканат и водич на позитивни енергии и прадедовска sprits врати во домови за време на фестивалот на светлата.Традиционалните Aakash Длабоко е Ashtkoni (Octagonal) обликувани како Kuber (Бог на Богатство) yantra.Вклучени се бара хардвер - хартија клипови и string да се откажам.По ваквиот развој на хартија фенер се приклучат на отклонување од страна на вклучени хартија клипови, или може да се захефтана.Електрични Собранието Не се Вклучени - Жици, приклучоци, приклучоци и препорачува ниски wattage LED сијалица (2 Watts).

Декларирани својства

Најдобри предлози