• Ново
Aieloar Оптички Влакна HDMI 2.1 Кабел,8K@60Hz 4K@120Hz Динамичен HDR 10, eARC, HDCP2.2, 4:4:4 7680x4320 Резолуција, 48Gbps Оптички Влакна HDMI 2.1 Кабел за PS5/8K ТВ/LG TV(30M/100FT)

Aieloar Оптички Влакна HDMI 2.1 Кабел,8K@60Hz 4K@120Hz Динамичен HDR 10, eARC, HDCP2.2, 4:4:4 7680x4320 Резолуција,

DEN 1680.00
Залиха

Износ

Напомена : .Висок Квалитет на Звук-ефект : Ethernet и Audio Return Channel (e ARC) зголемена HIFI звучен ефект,со 32 аудио канал,поддршка на повеќе аудио формат пренос.2, 4 : 4 : 4,поддршка 8 K@60 Hz/4 K@120 Hz/2К@144 Hz,поддршка динамичен HDR,VRR,СОК,Earc,ALLM.1 верзија Кабел со 8 K@60 Hz и 4 K@120 Hz резолуцијата за поддршка на високо-динамичен HDR екранот и стереоскопски слики техника,подобрување на дефиницијата и квалитет за слики и видео записи.1 кабелот поддржува само една насока пренос.Компатибилност:со Висока Дефиниција поддршка 8 K@60 Hz,4 K@120 Hz ,UHD BD HDR,со 8 K 7680*4320 резолуција,наназад компатибилен со 4k 2.Издржливост : оптички и електрични композитни линија,обвиткани со трајни најлон плетенка слој за јакна спречување на кабелот од глувчето залак или оштетување, 4.1 звучен канал.8 мм дијаметар тенки и меки кабелот тело, удобен да го закопаат и да ја инсталирате, опремени со злато позлатен премиум конектори, без влијание на неговите перформанси по 10000 пати вметнување тест. опремени со најлон плетенка слој во текот на јакна за кабел тело,ефикасно спречување на стаорци или други потенцијални штети.Висока Дефиниција : На ажурирани HDMI 2.)поддршка на БТ.ИЗВОР порта за поврзување HDMI сигналот од извор, како Blu-ray,ТВ кутија,PS5 конзола,компјутер,лаптоп,итн.Подршка на аудио и видео sync пренос. 48 Gbps пропусен опсег,поддршка на CEC и брзо рамка за пренос,се постигнува долги пренос преку 300fts без одложување и на косата.Карактеристики : .ЕКРАНОТ порта за поврзување HDMI екранот уреди како 8 K ТВ, кино проектор, монитори,итн.) ЕКРАНОТ порта за поврзување HDMI екранот на уредот(8 K ТВ, кино проектор, итн.ве молиме да се внимава на &ЕКРАНОТ SOURCEport и да ја инсталирате на кабелот во вистински начин.

Декларирани својства

Најдобри предлози