• Ново
ASHATA 2 парчиња 3D Печатач Фан 12V Мини Вентилаторот за Ладење Радијатор со 2 Pin Моќ Конектор 4000-6500 r/мин 50 50 10мм, Ниско ниво на Бучава за 3D Печатач

ASHATA 2 парчиња 3D Печатач Фан 12V Мини Вентилаторот за Ладење Радијатор со 2 Pin Моќ Конектор 4000-6500 r/мин

DEN 182.16
Залиха

Износ

Вентилаторот за ладење е специјално дизајниран за 3 D печатари.Ниско ниво на бучава (30d B) им овозможува да работат без одвраќање.Голем волумен воздух(8-14 CFM) и висок ротирачка брзина(4000-6500 r/мин). 2 pin моќ конектор - вентилаторот за Ладење со силна стабилност.Долг животен век Изработени од високо-квалитетна ABS, издржливи во употреба.Спецификација : Тип : Вентилаторот за Ладење број на Модел : 5010 Брзина : 4000-6500 (r/мин) проток на Воздух : 8-14 CFM Бучава : 30d B 2 Pin : (2.54 mm Конектор Материјал : ABS Тежина : Околу. 41g Големина : Прибл. 50 * 50 * 10мм / 1.9 * 1.9 * 0.4 во Пакет листата : 2 * за Ладење Фанови Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашиот вид разбирање.

Декларирани својства

Type:
Cooling Fan
Model number:
5010
Speed:
4000-6500 (r/min)
Air flow:
8-14CFM
Noise:
30dB
2 Pin:
2.54mm Connector
Material:
ABS
Weight:
Approx. 41g
Size:
Approx. 50 * 50 * 10mm / 1.9 * 1.9 * 0.4in
Package list:
2 * Cooling Fans :
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your kind understanding. :

Најдобри предлози