• Ново
KONGZIR Дигитални Дрво Влага Метар DM200W Мерен Опсег 0%-80% Преносни Влага Инструмент Дрва Влага Тестер

KONGZIR Дигитални Дрво Влага Метар DM200W Мерен Опсег 0%-80% Преносни Влага Инструмент Дрва Влага Тестер

DEN 3477.60
Залиха

Износ

*Нејзините интегративни дизајн погодно да се носат надвор за тестирање. *Дигитален дисплеј со назад светлина дава точно и јасно читање иако ќе остане во somber услови. *Тоа што е мал во големина, лесен во тежина ,лесно да се спроведе на терен, доколку е потребно. *Ниско ниво на батеријата предупредување. *Упатство исклучување во секое време.Спецификации : Цифри LCD со backlight Measuring опсег : 0.00-2.00% (г)0.0-90.0% (s)Мерење на состојба : Температура : 0-60°CHumidity :

Декларирани својства

Најдобри предлози