• Ново
Adalene Атомска Ѕидни Часовници Батерија Управувана - 13 Гроздобер Атомски Часовник Аналогни Display - Селски Атомска Ѕиден Часовник за Дневна Соба Оркестарот, Кујна, Спал?

Adalene Атомска Ѕидни Часовници Батерија Управувана - 13 Гроздобер Атомски Часовник Аналогни Display - Селски

DEN 784.80
Залиха

Износ

Часовникот ќе се постави себеси на правиот пат автоматски со добивањето на радио сигнал од Форт Колинс, Колорадо.Не треба рачно да го смените времето од Стандард на Летно сметање и назад, сето тоа се случува автоматски.Гроздобер селски бронза пластична рамка со возраста третман, Кристално јасно стаклен капак, 13 инчен дијаметар.Едноставна бела бирате со елегантен црн лим раце, Црна арапски бројки аналогни екранот, Лесно да се чита.Батеријата управувани од радио-контролиран атомска движење (бара 1 АА батерии не се вклучени) - ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Само за употреба во Континентална САД Временски Зони.Совршен часовник за да виси на отворено или во затворен простор, јадење соби, дневни соби, соби за непушачи, соби, студија соба, кујна, канцеларија, или конференциска сала.

Декларирани својства

Најдобри предлози