• Ново
Термички Етикета Печатач 4 Инчен Етикета Печатач со Bluetooth USB Интерфејс за Слободен Софтвер за Мобилен Телефон и Компјутерска Печати PDF Датотека од Паметен Телефон (Б

Термички Етикета Печатач 4 Инчен Етикета Печатач со Bluetooth USB Интерфејс за Слободен Софтвер за Мобилен

DEN 1905.60
Залиха

Износ

1. Висока-брзина серија на печатење, и до 160mm/с, заштеда на 2-3 часа дневно. 2. Визуелизира транспарентен хартија бин дизајн, проѕирна хартија бин дизајн, јасно може да се види некои состојби како што се хартија хранење во внатрешноста на печатач. 3. Повеќе конекции компатибилен со повеќе системи, поддршка на три различни методи на конекција Bluetooth, WIFI, и компјутер, USB, компатибилни со повеќе системи. 4. Професионални глава за печатење отпечатоци јасно, со користење на професионални топлинска печати ја главата, стабилни перформанси, јасно печатење, подолг сервисен живот. 5. Автоматско хартија за мерење и позиционирање се повеќе точни, и два квалитетот сензори се користи за брзо лоцирање на хартија за да се обезбеди дека печатење позиција е точна, кинење на хартија уредно, и лесно може да се подобри ефикасноста на работата.Име на производ : Електронски Лице Лист Printer Net производ тежина : 1.2 kg Printing метод : директна термичка printing Printing брзина : 160mm/s (МАКС)Печатење машина живот : 50км или 100 милиони pulses Resolution : 203dpi (8dot/mm)Комуникациска интерфејс : USB (мрежна порта, Bluetooth, WIFI изборен)Термичка хартија тип : континуирано хартија, етикета хартија, виткање хартија, ознака paper Effective печатење ширина : 100mm (MAX 800 точки)Максимална ширина на хартијата : 110±0.5 mm Printing хартија дебелина : 0.06-0.30 mm Power набавка : 24 V DC/2.5 A.

Декларирани својства

Најдобри предлози