• Ново
Сонцето Активира Photochromic Пигмент во Прав РОЗОВА промена во ВИОЛЕТОВА-СИНА кога се изложени на УВ Светлина Совршен за Боја, Менување на Лигите Експериментите

Сонцето Активира Photochromic Пигмент во Прав РОЗОВА промена во ВИОЛЕТОВА-СИНА кога се изложени на УВ Светлина

DEN 551.76
Залиха

Износ

УВ Активира Photochromic Пигмент во Прав се менува од РОЗОВА да ВИОЛЕТОВА во СИНА кога се изложени на сончевата Светлина и на Отворено.Совршен за Боја, Менување на Лигите Goo Уметности и Занаети Училиште Домашни Проекти Експериментите.Процесот е реверзибилна - кога се пресели затворен, пигмент се претвора во неговата оригинална боја.Тоа може да се користи повторно и повторно.Висок квалитет НЕ-ТОКСИЧНИ производ.Производ на САД.АТЛАНТА ХЕМИСКИ ИНЖЕНЕРИНГ нуди НЕ-ТОКСИЧНИ Photochromic Прав Пигмент кој ја менува бојата да се активира од страна на изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина - сончева Светлина.Пигмент е РОЗОВА затворен простор, но кога ќе се преселат тоа отворено и се изложуваат на сончева Светлина, тоа се претвора во ВИОЛЕТОВА или СИНА боја во зависност од тоа како силно сонце и колку Ултра Виолетова светлина ја апсорбира.Процесот е реверзибилна - кога ќе се вратиш затворен или блок на УВ светлина, пигмент се врти назад во неговата оригинална боја - РОЗОВА боја.Оваа специфична листата е за 10 грама Сонцето Активирана во Прав Пигмент РОЗОВО-ВИОЛЕТОВА-СИНА.Тоа може да биде и мешани со материјали како што се лепило, боја, лак, смола, медиуми, гел, губење на косата, течна пластика/полимери, лак и многу повеќе.Пигментот не се меша со вода.Нашите производи може да се користи за Боја, Менување на Лигите, Goo, лак, Насловна & Училишни проекти, Научни Експерименти, Уметности & Занаети или каде вашата имагинација потребно за вас.

Декларирани својства

Најдобри предлози