• Ново
CNE-9000 Контрола на Температурата се Префрлите CNE-9131-3 Интелигентни Дигитална Контрола на Температурата Регулатор на напон 220V 3W 48x96mm

CNE-9000 Контрола на Температурата се Префрлите CNE-9131-3 Интелигентни Дигитална Контрола на Температурата

DEN 1228.32
Залиха

Износ

CNE-9000 Контрола на Температурата се Префрлите CNE-9131-3 Интелигентни Дигитална Контрола на Температурата Регулатор на напон 220 V 3 W 48x96mm.CNE-9000 Контрола на Температурата се Префрлите CNE-9131-3 Интелигентни Дигитална Контрола на Температурата Регулатор на напон 220 V 3 W 48x96mm Метар Технички Индекс : грешка при Мерење : ± 0.3%± 1 зборот, дополнителни ладно крајот Надомест за грешка : ≤2 ℃ температура коефициент ≤0.5℃ Температура опсег : -1999 година-9999℃ Аларм опсег : сет слободно Реле Излез Контакт 3А/220 V Компонента или Спецификација Thyristor предизвика сигнал : 5/40u S или оценето од 100m A, моментален 1А (само предизвикувајќи) Излезниот сигнал на цврста состојба реле : 12 V±3 V 30m A Оперативен Напон : 220 VAC ±10% 50 HZ Потрошувачка на Енергија : 3 W Работната средина : 0-50 C, релативната влажност ≤85% RH, не-корозивни и не-силно електромагнетно зрачење поле Големина : 48×96mm Дупка големина : 44.5+1×90.5 mm.

Декларирани својства

Најдобри предлози