• Ново
Јасна-Com RS-703 факс | 2 Каналот Спогодба Жичен Beltpack

Јасна-Com RS-703 факс | 2 Каналот Спогодба Жичен Beltpack

DEN 1656.00
Залиха

Износ

Визуелна LED индикација на врвот на тастатурата за Моќ (зелена), Повик на Сигнал (жолто), и Зборува Latch (зелена).Тактилни копчиња за Повик и Разговор.Вдлабнати ротари контрола за Јачина на звук со крајот запира за 270° ротација опсег.Сокриени, програмабилни DIP Прекинувачи за Latch Разговор на Канали/Б, Разговор со Повик, Led диоди Исклучување, Микрофон Добивка, Микрофон Тип, HP Ниво Исклучени, Мин Волумен, РТС/Заоблачено-Com и Повик-за Зборување.Бара Јасна-Com TWC-701 интерфејс за да се поврзете со mainstation.На РС-703 факс* е два-канал аналогни beltpack со XLR-3 линија XLR конектор и-4 M конектор за слушалки.Еден микрофон preamp со динамичен опсег на 130 db овозможува разбирливи говорна комуникација за секое ниво на јачина, од шепотот на заповед.На beltpack исто така ги комбинира висока headroom, ниско ниво на бучава аудио и во облик на фреквенција контура (Clear-Com Звук), да дава кристално јасен аудио.На thumbwheel ниво прилагодување е достапно за Програмата Во, како welll како 3,5 мм TRS џек за Програмата на Текст.

Декларирани својства

Најдобри предлози