• Ново
H8/H9/H11 LED Светлата Светилки,Novsight Автомобил Headlamp Конверзија Колекции 10000LM 55W 6000K Белата ZES LED Чипови Автомобилската Возење Светлата Светилки Магла Светлина Замена 2 Год

H8/H9/H11 LED Светлата Светилки,Novsight Автомобил Headlamp Конверзија Колекции 10000LM 55W 6000K Белата ZES

DEN 1055.76
Залиха

Износ

【PLUG & PLAY,】Novsight светлата светилки може да одговара за 99% возила истиот зрак поени како халоген крушка, совршена светлина шема.PLUG & PLAY, Супер лесно да се инсталира и тоа ќе не биста до рефлектор капа во собранието, IP68 водоотпорен, dustproof. 【ПОСВЕТЛА ИЗВОР на СВЕТЛИНА】Супер светло Novsight LED фарови со користење на ZES LED Чипови, 300% Посветла од халоген крушка,широк пат осветлување,над 100 зрак опсег за да бидете сигурни дека вокер и возење безбедност. 【ПОДОБРО ДИСИПАЦИЈА на ТОПЛИНА】Novsight led светлата светилки усвојување на високо квалитетни heatsink алуминиум и опремен со висок-брзина моќниот систем за ладење 1,3000 ВРТЕЖИ во минута со моќен турбо кул фан да се гарантира вашиот LED Светлата светилки 100.000 часот на брилијантен постојана светлина. 【СУПЕР ФОКУСИРАНИ】центарот дебелина на светилка одбор е само 0.72 мм, намалување на темните областа на светлината, зрак повеќе фокусирани, без отсјај.Осветлување растојанија е до 150m,подалеку осветлување растојанија,полесно да откривате,да се реагира порано. 【Одлични светлосни ефекти】очигледно сечење линија на светло и темно,светлината тип е во согласност со меѓународниот стандард на ECE headlamp.Вграден-во возење, Инстант почеток-up вметната интелигентни над температура заштитени коло.

Декларирани својства

Најдобри предлози