• Ново
Qksky 1Pair Artilleria Гениј Носила X Y-оската Синхрони Појас се Протега Слагам Tensioner Надгради 3D Печатач Делови Артилерија Гениј 3D Печатач

Qksky 1Pair Artilleria Гениј Носила X Y-оската Синхрони Појас се Протега Слагам Tensioner Надгради 3D Печатач

DEN 996.24
Залиха

Износ

Во споредба со оригиналниот extender, полесно да се прилагоди на појас, повисоки precison и подобро печатење ефект, може да се прилагоди било време со вртење на knob со рака.Спецификација : Име : 3 D Печатач X Y Оска Појас Tensioner Material : Алуминиум alloy Applicable Модели : Artilleria и Genius Packing големина : прибл.Во споредба со оригиналниот extender, полесно да се прилагоди на појас, повисоки precison и подобро печатење ефект, може да се прилагоди било време со вртење на knob со рака.Изработен од алуминиумска легура материјал, издржлив; Површински третманanodizing , анти-корозија; Прекрасен изглед-Сина.Надградба точка : во споредба со оригиналниот tensioner, тоа е полесно да се прилагоди на стегање на ременот, и напнатост структура е повеќе разумни.Ве молиме погледнете го инсталирате видео под сликите.Лесно да се инсталира и да го замените оригиналниот оние.Ве молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник measurment.Лесно да се инсталира и да го замените оригиналниот оние.Пакетот вклучува сите резервни делови, тоа треба да го инсталирате сами.

Декларирани својства

Name:
3D Printer X Y Axis Belt Tensioner
Material:
Aluminum alloy
Applicable Models:
Artilleria and Genius
Packing size:
approx. 10x10cm/3.94x3.94in
How To Use:
Replace The Original X Y Axis Stretcher
Package Includes:
1Pair x X Y Axis Belt Tensioner
note:
Due to the problems of lighting effects and shooting angles, there will be certain tolerances in the product, please understand.
Please allow 0-1cm error due to the manual measurment. :

Најдобри предлози