• Ново
AOKO М. 2 NVME SSD Комплет Адаптер, USB C 3.2 Генералот 2 10Gbps да NVMe & 6Gbps SATA PCIE NGFF М-Копче (Б+M Копче) Надворешни Notbook SSD Алуминиум Хард Диск Случај Поддршка 2280/2260/2242/2230 SSD (Црна)

AOKO М. 2 NVME SSD Комплет Адаптер, USB C 3.2 Генералот 2 10Gbps да NVMe & 6Gbps SATA PCIE NGFF М-Копче (Б+M

DEN 959.52
Залиха

Износ

Модел : KC10 BK. 【Добра компатибилност】Компатибилност со М.Исто така, вклучен е C до адаптер, кој може лесно да се поврзете со USB 2. 2 Двојна Протокол SSD Комплет.0,напишете брзина е 40% побрзо, тоа е најдобар избор за бизнис канцеларија, филм, љубителите на музиката и играта играчи.На AOKO хард диск куќиште е опремен со нова генерација RTL9210 B напредни чип и поддржува М.1 Gen2 интерфејс и поддршка на UASP забрзување протокол, теоретската вредност може да достигне 10 Gbps NVME& 6 Gbps SATA (На актуелната употреба брзина е предмет на извршувањето на хард диск и опрема за конфигурација).Безбедна SSD, се стави на врвот поклопец назад и ги заостри завртки инсталацијата е сега заврши.Направени од алуминиумски домување ,Тоа е помалку од 1/2 од мобилен телефон, компактен и стилски, и не заземаат простор да го носат со вас. 2 NVME & SATA PCIE М копче или Б+M копче за 2230/2242 / 2260 / 2280 SSDs.со вас од секаде, го поврзете вашиот телефон или компјутер за да се види филмови/слушате музика/студија/состаноци/играат игри.Добиете најдобри перформанси искуство.Таа поддржува 4 TB голем капацитет на хард дискови и може лесно да се прошири.Интерфејс : Тип-В. 【Повеќе стабилна брзина на пренос】Усвојување на најновите USB C 3.Користете Филипс главата шрафцигер да unscrew на шрафовите на месинг столб дека има хард диск во место.Погоден за канцеларија, игра видео и аудио, со што повеќе пријатно искуство. 2 NVMe 10 Gbps/ М 2 SATA 6 Gbps.Име на производ : М. 2 sata договор хард диск за Samsung ево 860, леново SL700 солидна серија, флеш ди X400, флеш ди 2400 s, Кингстон A400 Кингстон UV500, Intel 545 s, HP S700 и adata, Adata SP580, plextor M8 VG ,МД Зелена SATA SSD М.Поддршка 4 TB голем капацитет на хард диск, може лесно да се прошири капацитетот, компатибилен со Windows10/XP/Linux/Mac систем.

Декларирани својства

Најдобри предлози