• Ново
Butterick Модели B5797E50 Промаши' Корсет, Sash и Стегање Шиење Шема, Големина E5 (14-16-18-20-22)

Butterick Модели B5797E50 Промаши' Корсет, Sash и Стегање Шиење Шема, Големина E5 (14-16-18-20-22)

DEN 478.80
Залиха

Износ

Големина : e5 (14-16-18-20-22).Вклучува модел парчиња и шиење инструкции.Направени од страна на butterick модели.Copyright 2012. Печатени во еу.s.а.Промаши' корсет, sash и стегање : затвори-фитинг, наредени, boned корсет има цвест детали, во облик на hemline и изложени патент.О : за разлика од шалче.Б : sash и контраст пристрасност обврзувачки.А и b : пред патент.C : контраст страни и да се купат лента се врзуваат краевите.Б и д : рамо ремени.C и d : назад патент.Unlined стегање има јака контраст, јака група, се врзуваат краевите, и на предната и задната страна се протега во ракавите.В, г и д : купи уреденост.Дизајниран за лесна до средна тежина ткаенини.Ткаенини : a,b,c,d, контрастот e : волна, velveteen, brocade, сатен, тафт.E, спротивно на : чипка, emb.Chiffon, organza.Обвивка : памук/поставата ткаенина.За очигледни несоодветни дијагонали.со нап.без нап.Поими : a,b,c,d,e : 12-инчен одделување на патент, 37/8 yds.На 1/4-инчен boning со обвивка.Б : 11/2 yds.Од прибл. 1-инчен pregathered чипка намали.C : 15/8 yds.Од прибл. 1-инчен grosgrain лента.D : 31/4 yds.Од прибл. 2-инчен флексибилни чипка намали.E : 21/4 yds.Од прибл. 1/2-инчен pregathered или стан, ивица.Комбинации : а5(6-8-10-12-14),e5(14-16-18-20-22).

Декларирани својства

Најдобри предлози