• Ново
Номад 50-26671-50 2 NPT PWR-FLO AODD Пумпа, Алуминиум, Neoprene Дијафрагми

Номад 50-26671-50 2 NPT PWR-FLO AODD Пумпа, Алуминиум, Neoprene Дијафрагми

DEN 343.20
Залиха

Износ

Капка во замена за Wilden® AODD пумпи на еквивалент се направи и големина.Воздухот управувано двојно дијафрагмата пумпи се справи со големи материи и slurries.PWR-FLO™ асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на ефикасни клима систем.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Номад 50-26671-50 2" NPT PWR-FLO AODD Пумпа, Алуминиум, Neoprene Diaphragms_x000 D_; _x000 D_; Стегната PWR-FLO AODD 2" MODEL_x000 D_; NPF50/AAPP/NEU/NE/NE/N/C/50_x000 D_; Слични и Споредливи да Wilden Стандард P Серија на "Про-Flo Вентил Дизајн"_x000 D_; На PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на повеќето ефикасни клима систем на располагање.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.; _x000 D_; Влажни Крајот Материјал : Aluminum_x000 D_; Воздушна Комора Материјал : Алуминиум.

Декларирани својства

Најдобри предлози