• Ново
ZBQLKM Лукс Illuminance Метар Дигитални Illuminance Светлина Метар, Рачни Лукс Illuminance Метар, Светлото Светлина Тестер со Автоматско Поправање & Автоматска Смена, за Дневна Соба

ZBQLKM Лукс Illuminance Метар Дигитални Illuminance Светлина Метар, Рачни Лукс Illuminance Метар, Светлото

DEN 1224.00
Залиха

Износ

На cosine агол на инцидентот светлина на photometer автоматски се корегирани, спектарот се добива се повеќе широко, и мерења е повеќе точни.Illuminance метар with0~200000 Lux мерење спектар, широк апликација, прецизност филтер и сензор, голема чувствителност, точни мерења.Мал и лесен, лесен за употреба, екран на лукс метар на големиот екран е многу читлив дури и во услови на слаба светлина.На ергономски дизајн го прави optometry идеален избор за раце и обезбедува удобен зафат.Широко се користи за светлина тестот на јавен продавници, библиотеката, музејот, светилка фабрика, на фото снимањето, фаза диспозиција на светлината, светлината интензитет мерење инженеринг,контрола на квалитет, канцеларии, транспортни правци, семејства,итн.

Декларирани својства

Најдобри предлози