• Ново
Американската воена Вежба Черупка 34312 Тешки Вртливата ја воочи големината и Прстен, од Легиран Челик w/ Црна Оксид заврши, G Тема Големина M10 x 1.5, 450 кг Работно Оптовар?

Американската воена Вежба Черупка 34312 Тешки Вртливата ја воочи големината и Прстен, од Легиран Челик w/ Црна

DEN 1144.80
Залиха

Износ

Безбедност инженерните ја воочи големината и прстени се магнетни честички прегледани во согласност со ASTM E 1444.Направени на фалсификувани легиран челик со минимална затегнувачка цврстина на 180000 psi.Сепак, корисникот е потсети дека тоа не треба да се користи за да го подигнете носивост што надминува оценет капацитет.ADB Безбедност Инженерните ја воочи големината и Прстени се дизајнирани со дизајн фактор на пет пати отценети капацитет случаи во секое кревање насока.Материјал тип C4-4140 користи во ADB Безбедност Инженерните ја воочи големината и Прстен компоненти одговара на хемиски барањата на Мили-S-5626, АМС-2301, ASTM A-331, ASTM A-322. Ги Исполнува Упатствата За Воени Спецификацијата Бр.Завршна површина е Црна Оксид по МИЛИ-DTL-13924 B.26, Безбедносни Стандарди за cableways.МИЛИ-СПБ, 209, ги Исполнува ANSI/ASME B30. Тешки ја воочи големината и Прстени се специфицира и да се користи во нуклеарната енергија опрема.Тие не се изложени на никаква опрема или материјал познат или постои сомневање дека имаат Жива или Polychlorinated Biphenyls.кранови, derricts, силите, куки, нема и slings.Црна оксид заврши за отпорност на корозија. Тие се дизајнирани да ги надминуваат следните воени спецификации и ASTM стандарди : МИЛИ-STD-1365, Генерален дизајн критериуми за ракување со опрема поврзана со оружје системи; Мили-STD-209 C, Slinging и вратоврска надолу одредби за кревање и врзување надолу воена опрема; ASME B30.Воочи големината и прстени се магнетни честички прегледани во согласност со ASTM E 1444. Прстените се уредни третирани за 36-48 Рк по мили-H-6875.

Декларирани својства

Најдобри предлози