• Ново
EuisdanAA LM8UU Круг Страната Линеарна Топката Лежишта, 8mm Понесе Кол, 15mm OD, 24mm Должина 1Pcs(Rodamientos lineales де bolas един reborde редондо LM8UU, diámetro де agujero де 8 mm, diámetro надворешноста de 1

EuisdanAA LM8UU Круг Страната Линеарна Топката Лежишта, 8mm Понесе Кол, 15mm OD, 24mm Должина 1Pcs(Rodamientos

DEN 239.76
Залиха

Износ

Линеарни Топката Имајќи Движење Слајд Units Grease можат да се применуваат пред да се користи за да се подобри мазност.Movimiento suave, baja fricción, алта rigidez y larga vida útil.Adecuado став tipos де equipos electrónicos / barra guia, eje де transmisión y pilar.Механички Slides2-оската, 3-axis Benches Linear Stages Description во Spanish Rodamientos lineales де bolas един reborde редондо LM8 UU, diámetro де agujero де 8 mm, diámetro надворешноста де 15 мм, longitud де 24 mm, 1 pieza Modelo : LM8 UU (Diámetro номинална del eje (д-р) : 8 mm, Diámetro надворешноста (D) : 15 мм, Longitud вкупно (L) : 24 mm) Buje де rodamiento де bolas де movimiento lineal един brida redonda sellado en ambos lados Carcasa де acero ал cromo y de bola rodamiento, буена resistencia a la abrasión, алта precisión y буена resistencia.X-Y маси, линеарна фази, машина слајдови и други напредни слајдови користат линеарна движење лагери за да се обезбеди движење по двете X и Y повеќе оска.Се препорачува оптоварување е 80% од отценети оптоварување, го надминува оценет оптоварување ќе влијае на флуидност.Бараат редовно чистење и одржување.Замена на заеднички машинската guideway компоненти.Хром Челик школка и имајќи топката, добра отпорност на триење, висока прецизност и добри сила.Челик топката е во точка контакт со вратило и ротира со многу малку frictional отпор, па како да се добие непречено движење со висока прецизност.Табела треба да биде на ниво за време на инсталацијата, во спротивно тоа ќе се меша со инсталација калибрација.Круг Страната Линеарно Движење Топката Имајќи Черупка Запечатен на Двете страни.

Декларирани својства

Најдобри предлози