• Ново
Anrik 3/8 инчи x 3 инчен - 5 Парчиња Оптоварување Водител на Цинк Позлатен Тешки Fastener за Конкретни

Anrik 3/8 инчи x 3 инчен - 5 Парчиња Оптоварување Водител на Цинк Позлатен Тешки Fastener за Конкретни

DEN 215.76
Залиха

Износ

Оптоварување сидро дијаметар : 3/8" Должина : 3" Количина : 5 парчиња.Нашите оптоварување сидро е направен од висок квалитет на јаглероден челик, и цинк галвански да се спречи рѓа.Вежба малку дијаметар/Дупка со дијаметар е иста како сидро дијаметар.Користете 3/8" вежба малку да се ударна дупка на база материјал (Бетон само).На оптоварување сидро е вртежен момент-контролирани, оптоварување проширување сидро.Потребната инсталација вртежен момент од сидро е 20 ft/кг.Конкретните сидро е за тешки прицврстување апликации каде висока повлече вредности во бетонски се потребни.Тоа е за конкретни само, не за блок или тула база материјал.На оптоварување сидро се користи за прицврстување на лим, челик и алуминиум агли, или дрва за бетон.На оптоварување сидро е идеален за структурни енкориџ, складирање racking енкориџ, машини и рака шини инсталација.Големина : 3/8" x 3" | Број на Предмети : 5.

Декларирани својства

Најдобри предлози