• Ново
Ентони Органски Рендан Кокос, 2 lb, Unsweetened, Глутен Бесплатно, Не ГМО, Вегетаријанци, Кето Пријателски

Ентони Органски Рендан Кокос, 2 lb, Unsweetened, Глутен Бесплатно, Не ГМО, Вегетаријанци, Кето Пријателски

DEN 335.76
Залиха

Износ

USDA Сертифицирани Органски Рендан Кокос.Серија Тестиран и Потврден од пченица Слободни.Богати со Влакна s Суви Бели Mulberries. 1/3 чаша вода. 1 чаша Anthonys Blanched Бадемово Брашно. 1 чаша Anthonys Рендан Кокос. 1/3 чаша Anthonys Кокосово Масло. 1 лажичка ванила екстракт.Место mulberries во микробранова-безбедно сад и додадете вода.Микробранова 2 минути и мозоци.Место во процесор за храна и додаваат останатите состојки.Процесот се додека комбинирани и смесата ќе почне да изгледа како тесто.Притиснете рамномерно во 8"x8" стакло тави.Студ додека во собата.Се сече на квадрати. 2/3 чаша Anthonys Unsweetened Рендан Кокос (лесно наздравија ако ви се допаѓа). 1/4 чаша Anthonys Blanched Бадемово Брашно. 3-4 лажици мед. 1/4 чаша масло од кокос, се стопи. 1 лажичка ванила екстракт.Се меша заедно сите состојки и форма на топки.Студ или замрзнување, додека во собата.Се чува во херметички сад во фрижидер. 5 јајца. 1/2 чаша путер, се стопи. 1/3 чаша Anthonys Erythritol. 1/3 чаша Anthonys Кокосово Брашно. 1/3 чаша Anthonys Бадемово Брашно. 1 кафена лажичка цимет. 1/2 лажичка сода бикарбона. 1/2 чаша Anthonys Рендан Кокос. 1/2 чаша Anthonys Бадемово Брашно. 2 лажици Anthonys Erythritol. 1 лажица цимет. 4 лажици путер, се стопи.Загрејте рерна да се 350° F. Маснотии 9" пан торта.Whisk јајца во голем сад со путер и erythritol потоа додадете кокосово брашно, бадем брашно, цимет, и сода бикарбона.Се меша и потоа префрлете да се подготви торта тава.Во мал сад, измешајте заедно сите streusel состојки и да се урнат во текот торта.

Декларирани својства

Најдобри предлози