• Ново
Cadbury Млечни производи Млеко Орео Сендвич Чоколадо Бар, 96 g

Cadbury Млечни производи Млеко Орео Сендвич Чоколадо Бар, 96 g

DEN 239.52
Залиха

Износ

Cadbury Млечни Производи Млеко Орео Сендвич Чоколадо Бар.Совршен за споделување со пријателите и семејството.Млечно чоколадо со 20 бисквити и ванила арома пополнување.Погодни за вегетаријанци.Опис на производот Cadbury Млечни производи Млеко Орео Сендвич Чоколадо Бар 96g.Млечно чоколадо со 20 бисквити и ванила арома пополнување (11 %).Нашите какао грав се извори преку Какао Живот Одржливост на Програмата.Погодни за Вегетаријанци.Состојки МЛЕКО**, Шеќер, ПЧЕНИЦА Брашно, Растителни Масти (Palm, Шеј), Какао Маса, Какао Путер, Маснотии-Намалена Какао во Прав, Сурутка во Прав (од МЛЕКО), Гликоза-Фруктоза Сируп, Отстрани МЛЕКОТО во Прав, ПЧЕНИЦА Скроб, Emulsifiers (E442, E476, СОЈА Lecithin, Сончоглед Lecithin), МЛЕКО Масти, Сол, Регулатори на Киселоста (E501, E500), Подигање на Агент (E503), Flavourings, **Еквивалент на 426 мл Свежо Течно Млеко во секој 227 g на Млеко, Чоколадо, Млечно Чоколадо : Млеко Материи 20% минимум, вистински 23%, Содржи Растителни Масти во прилог на Какао Путер.

Декларирани својства

Најдобри предлози