• Ново
Technic LEGO Liebherr Р 9800 Багер 42100 Градење на Полнење (4,108 Парчиња)

Technic LEGO Liebherr Р 9800 Багер 42100 Градење на Полнење (4,108 Парчиња)

DEN 2109.60
Залиха

Износ

Подгответе се за колосална ЛЕГО се изгради и да се игра искуство со 4,108-парче Technic LEGO Liebherr Р 9800 Багер.Моделот е комплексна опрема механизми и технологии за воведување на ЛЕГО градители на напредните елементи на инженеринг додека им помогне на подобрување на реакција пати, когнитивни размислување и креативни вештини за решавање проблеми.Висока верност реплика модел, управувана преку TECHNIC LEGO КОНТРОЛА+ стан и се напојува со 2 напредните Паметни Центри и 7 мотори.Мулти-функција за контрола на екран им овозможува на корисниците да се вози на машина во сите правци, ротирате се врши надградба, се прошири и да се подигне бум, отворен и навалување на кофа, игра реални звучни ефекти и да добијат навремени повратни информации, како што се бум позиција, моќ употреба и возење растојание.Со One-touch екран, корисниците можат да користат влечете модели за контрола на бум, рака и кофа, додека Custom-изградена движења екран им овозможува да изберете пред-сет команди или рекорд на моделот активности за да создаде сложени секвенци на движење.Развиен во партнерство со Liebherr, оваа реплика модел е управувана преку интуитивен TECHNIC LEGO КОНТРОЛА+ стан и се напојува со 2 напредните Паметни Центри со 7 мотори.Овој иновативен ЛЕГО багер модел се одликува со неверојатни, точно-на-животот дизајн и е завршена со автентична шема на бои со налепница со детали.Овој високо-технолошки изградба играчка е придвижуван од 2 напредните Паметни Центри со 7 мотори и управувана преку TECHNIC LEGO КОНТРОЛА+ стан, кој обезбедува супер-прецизни функционалност за време на извонредно игра.

Декларирани својства

Најдобри предлози