• Ново
GOMMER AC110V/220V да DC5V 40A 200W со Фан Префрлување Напојување 200 * 110 * 50mm Користи како Замена на Делови

GOMMER AC110V/220V да DC5V 40A 200W со Фан Префрлување Напојување 200 * 110 * 50mm Користи како Замена на Делови

DEN 1684.80
Залиха

Износ

5% Три канал output Output тековната 40 A Три канал output Ripple и бучава : ≤150 мвп-одделете Време : ≤50 ms Output губеа : ≤5 SVoltage регулатива : ≤0.Меѓународни AC влезен опсег.Ниска цена, висока сигурност,CE и препораките на FCC за одобрување.5% Номинална влезниот целосна load Output напон спектар 5 V ± 0. LED префрлување напојување со користење на пулс ширина модулација (PWM) префрлување технологија дизајнирана за да обезбеди напојување стабилност и висока ефикасност.Вграден-во EMI филтер, ниска бран на бучава. Производиимаат анти-мешање обезбедува долг живот ЛЕР ленти, повторно.5%Оптоварување Регулатива : ≤1%Output прекуструјна заштита : Тековни drooping Output краток спој заштита : IGBTOutput overvoltage заштита : Меки почеток protection Input на производството : >30 MΩInput на земјата : >30 MΩOutput на земјата : >30 MΩInsulation отпор : >50 MΩMTBF : 100,000 HSpecification : 1. Производ пречки, преку EMC тестирање, бранување ≤ 50 MV.Технички Параметри : Проект за Технички показатели Remarks Basic барања 5 V 40 A 200 W Заеднички (Со вентилатор)Димензии : 200*110*50mm Operating температура : -10°C до +50°C, 20% до 95% RH (без кондензација)температура на Чување : -20°C до +85°C, 20% до 95% RH (без кондензација)Температура Коефициент : 0. 100% целосно оптоварување горат-во тест.

Декларирани својства

1. LED switching power supply using pulse width modulation (PWM) switching technology designed to ensure power supply stability and high efficiency. :
2. Product interference, through the EMC testing, ripple ≤ 50MV. :
3. Efficiency above 80%, temperature ≤ 25 °C. :
4. LED switching power supply with overvoltage protection, short circuit protection, overload protection. :
5. Constant current output to ensure the stability of the power, so that LED lighting effects better and live longer. :
6. Products have the anti-interference ensures long-life LED strips, re :

Најдобри предлози