• Ново
MOSTPLUS Маса Проток на Воздух Сензор MAF Метар Компатибилен за Chevrolet Лавина Silverado Приградски Тахо GMC Сиера Yukon Кадилак CTS Escalade 10393948

MOSTPLUS Маса Проток на Воздух Сензор MAF Метар Компатибилен за Chevrolet Лавина Silverado Приградски Тахо

DEN 863.76
Залиха

Износ

【Fitment】— Компатибилен за 2009-2012 Кадилак CTS 6.2 L Компатибилен за 2010-2011 Кадилак CTS 3.0 L Компатибилен за 2009-2012 Кадилак Escalade 6.2 L Компатибилен за 2010 Кадилак Escalade 6.2 L Компатибилен за 2010-2012 година Кадилак Escalade 6.0 L Компатибилен за 2011-2012 Кадилак Escalade 6.2 L Компатибилен за 2009-2012 Кадилак Escalade ESV 6.2 L Компатибилен за 2009-2012 Кадилак Escalade EXT 6.2 L(Детални Апликацијата Подолу). 【OE Дел број】 — 10393948, MAF1147, 74-50074, 74-50064, 2134343. 【Знаци на Лоша MAF сензорот】— 1.Проверете Мотор Светлина Осветлен 2.Груба Неактивен 3.Сиромашните Економичност На Горивото 4.Црн Чад 5.Моторот Двоумење За Време На Забрзување 6.Мотор Што Е Тешко Да Се Започне.Ако вашиот автомобил е горенаведените прашања, на MAF сензорот не може да биде погрешна.Понекогаш и други објекти во доза систем може да предизвика истиот проблем. 【Инсталација провери и судот】— стартување на моторот, по инсталацијата, и ако check engine ламба е надвор, тоа значи инсталацијата не е точно. 【Забелешка】— Материјал : Пластични Стил.Ве молиме проверете го вашиот автомобил информации пред да купите.

Декларирани својства

Најдобри предлози