• Ново
Кристално Јасна УВ Епоксидна Смола Отпорни 200g за Накит Изработка на Соларни Лек сончева Светлина се Активира Смола за DIY Смола Активира Смола BUTIRESIN Епоксидна Смола

Кристално Јасна УВ Епоксидна Смола Отпорни 200g за Накит Изработка на Соларни Лек сончева Светлина се Активира

DEN 479.76
Залиха

Износ

УВ Смола МОРА да СЕ КОРИСТИ СО ЈАСНО КАЛАПИ инаку УВ светлина не ќе навлезат преку, и парче ЌЕ НЕ ИЗЛЕЧИ.Полесно е да се притисне и употреба на останатиот смола на дното на шишето, отколку круг шишиња.????【BUTIRESIN УВ СМОЛА】BUTIRESIN има за цел да ви овозможи со висок квалитет УВ СМОЛА и е постојано подобрување на УВ СМОЛА за оваа цел.Додадете не повеќе од 6% смола боја на вашиот УВ Смола. ????【Слушате Вие】BUTIRESIN има за цел да ви овозможи со висок квалитет УВ СМОЛА. ????【Лесно за Чување & Користете】не треба да се измери, се меша односот или трае долго лекување време како AB смола.УВ Епоксидна Смола е подготвен да се користи и веднаш може да се излечи тешко во минути со 36 W УВ светлина или светлина.Ова им овозможува многу на работното време.

Декларирани својства

Најдобри предлози