• Ново
PORPOR BOOYA Не-Плетени Дрво Прекривка Прстен - Degradable Дрво Заштитник Мат, Обновливи Дрво Плевел Бариера Мат за Плевел Контрола Корен Заштита-6Pack (16.5 ВО)

PORPOR BOOYA Не-Плетени Дрво Прекривка Прстен - Degradable Дрво Заштитник Мат, Обновливи Дрво Плевел Бариера

DEN 335.52
Залиха

Износ

Издржлив материјал : направен од високо-квалитет и висока густина на не-плетени ткаенини, трајни и пропустливи, може да воздух и вода се помине за да се задржи на почвата здрава, во голема мера може да го подобри стапка на преживување на култури, и да ви обезбеди со висок квалитет на плевел заштита !.Ефикасно решение : дрво и плевел бариера ткаенина има добра катира ефект, исто така е degradable и еколошки пријателски, може да се спречи тревни плевели, а со тоа одржување на здрава почва.Заштита на екосистемот на дворот, но нека растенија се развива.Широк спектар на апликации-плевел бариера е многу погодна за нови дрвја, зеленчук градини, цветните леи, земјата покрие растенија, тераса градини, вештачка трева, приоди за автомобили, камења; таа, исто така, може да бидат опфатени и на растенијата вреќи за да се избегне загуба на вода.Лесен за инсталација : Нашата трупецот прстен е лесно да се инсталира преку трупецот, и може да биде подалеку исечените да се вклопи во било обичај во форма на цвет тенџере, центарот дупка може да биде зголемена доколку е потребно, лесен дизајн е лесно да лизгате низ дрво или растение, како и одредување може да се коригира со користење на земјата нокти Или почвата потиснување!.Пакување информации : ќе добиете 6 дрво чувари, што е доволно да се заштити вашиот растенија.Големина : 16.5 ВО.

Декларирани својства

Најдобри предлози