• Ново
Градина на Животот Етерично Масло, Лимон USDA Органски & Чиста, Чиста, Undiluted & Не-ГМО за Diffuser, Ароматерапијата, Медитација, Радосен, Ароматични, Смирувачки, Освежување, 0.

Градина на Животот Етерично Масло, Лимон USDA Органски & Чиста, Чиста, Undiluted & Не-ГМО за Diffuser, Ароматерапијата,

DEN 322.80
Залиха

Износ

5 fl мл шишиња : Лаванда, Нане, Лимон и Чајно Дрво Етерични Масла.Ние се обезбеди секоја серија на нашите масла се подложени на ригорозни тестирање за да се обезбеди стандарди се задоволени за автентичност, чистота, моќ и ефикасност.Апликации : средства за чистење, exfoliating струже, соба спрејови, рака санација на гелови, воздухот се два.Нашата единствена органски екстракција процеси обезбеди уверување дека нашите масла се од највисок квалитет, чистота и ефикасноста на лекот.Секоја серија на нашите Етерични Масла е трети лица тестирани за автентичност, потенција, чистота, конзистентност и безбедност—потврден како 100% Чиста страна GC/MS—да се обезбеди дека нема тешки метали, резидуи или синтетички материјали се присутни.Нашите етикета е нашето ветување, и нашиот квалитет е загарантирана.Атрибути : Радосен, ароматични, смирувачки, освежување.Уверение USDA Органски и Не-ГМО Проектот Потврдена. 100% Органски Чист и значи ние ги користиме апсолутно никаква хемиските растворувачи, hexane, превозникот масла или петрохемиски (или други) синтетика.Уживајте поединечно или се комбинираат мириси за вонредна ароматични искуство.Одговорен Извори Градење на солидна синџир на набавка започнува со извори на најквалитетни суровини од мајчин органски земјоделци кои ја разберат динамиката на семе, почва и услови.Приказна : Лимон беше транспортираат westward од Азија до Месопотамија—Египет и Грција околу 4.Органски & Чисти Етерични Масла, Кога само најдобрите ќе го направите, изберете Градина на Животот Заверена USDA Органски и Не-ГМО Проект Заверен Органски & Чисти Етерични Масла.

Декларирани својства

Најдобри предлози