• Ново
Цвеќиња Лимони Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа и Завиткајте за Кадрава Коса Жените Влажна Коса Долга Кос

Цвеќиња Лимони Микрофибер Косата со Крпа за Жените Анти Frizz Супер Абсорбента Брзо Сушење на Косата со Крпа

DEN 215.76
Залиха

Износ

~【Трајни & Не е Лесно да се Падне】 : Нашата коса заврши со ивица дизајн, тоа ќе не е лесно да попуштат, да носат или да се деформира, дури и ако се користи и изми ден по ден.Таа има добра пропустливост на воздух. * Супер Меки & Брзо Сушење Корални руно ткаенина го прави супер меки на допир, а тоа е високо абсорбента, која брзо може да ја исуши косата. * Идеален Подарок им Даде на косата turban крпа на вашето семејство, пријатели, мајка, пријателка, може да им помогне да се грижи за нивната коса, и тие имаат здрава и убава коса.Тоа е исто така многу погодни за кога ќе нега на кожата, лицето чистење, јога, работа, спорт и други затворен активности. * Уникатен Тока Дизајн На косата ставете крпа со тока дизајн, лесен за употреба, и тоа природно ќе се прилагоди според вашата коса волумен, подобро фиксни на вашата глава, и не ќе падне лесно. ~【Брзо сушење & Дише】 : Нашата коса заврши е направен од 100% полиестер, корални руно материјал, супер меки, одлична апсорпција на вода, и може да нежно и брзо сува коса за да се спречи грубост и штета.Тоа е голем дар за семејство, пријатели, мајки и девојки.Тоа е многу лесен, така што не ќе се чувствуваат силно чувство.Спецификација : Големина : 24.На тока дизајн го прави едноставен и лесен за користење, само висат на копчето, тоа природно ќе се прилагоди според вашата коса волумен, и тоа ќе биде цврсто фиксирани на главата, и не ќе падне лесно. ~【Мулти-цел & Идеален Подарок】 : На косата, завиткајте е погодна за возрасни и деца со сите типови коса во дневниот сушење коса и нега на коса.45 инчен, една големина одговара на сите( жени, мажи, возрасни и деца).

Декларирани својства

Size:
24.4 x 9.45 inch :
Material:
100% polyester (coral fleece fabric) :
Fashion Design:
Buckle Design + Edging Design + Single-Sided Printing :
* Size Fit All :
One size fit women, men, adults, and children of all hair styles and hair types, meeting the needs of all your family members. :
* Super Soft & Quick-Drying :
Coral fleece fabric makes it super soft to the touch, and it is highly absorbent, which can quickly dry hair. :
* Breathable & Lightweight :
Hair drying towel has good air permeability, will not make the scalp and hair feel tight. And it's very lightweight, so there will be no heavy feeling on your neck. :
* Unique Buckle Design :
The hair wrap towel with buckle design, easy to use, and it will naturally adjust according to your hair volume, better fixed on your head, and will not fall off easily. :
* Edging Design :
Microfiber hair towel with edging design, so that the hair dryer cap will not be easily worn, cracked and deformed even in continuous use and washing. :
* Save Time :
Just wrap your hair with hair towel, and you can do makeup or other things while waiting for your hair to dry, saving you time. :
* Multiple Uses :
It is very suitable for daily dry hair and hair care, also fit for when you are skin care, facial cleansing, yoga, work, sports and other indoor activities. :
* Ideal Gift :
Give the hair turban towel to your family, friends, mother, girlfriend, you can help them take care for their hair, and they have healthy and beautiful hair. :

Најдобри предлози