• Ново
Опасен Област Преносни Светлина - Литиум-Јонска Батерија - Класа I Div. II - 220 Volt 50Hz

Опасен Област Преносни Светлина - Литиум-Јонска Батерија - Класа I Div. II - 220 Volt 50Hz

DEN 527.76
Залиха

Износ

Опасен област преносни светлина - литиум-јонска батерија - класа i, div.Со користење на најнова литиум јонска батерија технологија им овозможува на оваа единица да се полнат без оглед на тековната задолжен нивоа, па нема потреба да се целосно празнење на светлина пред полнење на батеријата.Овој пренослив опасни област светлина е батерија - На батерија ќе го одржи своето полнење за 18 месеци.Тоа е Класа 1 Поделба 2 & Класа 2 Division 2 одобрени-обезбедува 5 часови на траење на една полнење.Вклучена е LED статус на батеријата индикатор за светло.Литиум јонска батерија пакет во ова одделение, исто така, им помага на оваа единица е да се постигне 33% полесна ТЕЖИНА од своите конкуренти, важна забелешка за пожарникари чија основна Опрема, веќе можат да тежат 65-70 Lbs.Овој пренослив опасни област светлина е полнење и произведува 1107 лукс на 25 метри, што го става на исто ниво со моќта на светлината 24 вати криеше светло.Сепак, smart полнење технологија овозможува операторот да ја напушти светлината на докинг станица на неодредено време.направен во САД rul-9-220v опасни област преносни светлина е класа 1 поделба 2 и класа 2 division 2 одобрени и обезбедува 5 часови на траење на едно полнење.Статусот на батеријата индикатор го активира кога ќе има 30 минути на светлината останатите.Батеријата ќе се одржи своето полнење за 18 месеци, дури и кога на полица.Има изразена глава, која му овозможува на корисникот да го постават светилка главата преку 90 степени на движење.Овој лесен единица тежи само 2 килограми и се напојува со литиум јон батерии дека не бараат посебни полнење процедури и бесплатно меморија прашања.

Декларирани својства

Најдобри предлози