• Ново
Банана ПИ BPI-М4 Realtek RTD1395 Чип (2GB RAM меморија) Единствен Одбор Компатибилен Компјутер со Малина Пи 4 Рое Напојување moduleuter за IOT Smart Home Контрола gatewa и NAS Сервер

Банана ПИ BPI-М4 Realtek RTD1395 Чип (2GB RAM меморија) Единствен Одбор Компатибилен Компјутер со Малина Пи

DEN 1439.76
Залиха

Износ

【Високи Перформанси на ПРОЦЕСОРОТ】Опремени со високи перформанси ПИ процесор Realtek RTD1395. АРМ Кортекс-A53 Quad-Core 64 Малку со Мали 470 MP4 графичкиот процесор Open GL ES 1.1/2.0 Х. 264 265 Х., 2 К&4 K. 【Богата интерфејс】 се одликува со 2 GB RAM и 8 GB e MMC.Тоа, исто така, има одборот за Wi Fi b/g/n/ac и BT 4.2. На пристаништа страна, BPI-М4 има 4 USB 2.0 портови, 1 USB ТИП C порт, 1 HDMI порт, 1 аудио џек.поддршка М. 2 Копче за Е PCIE 2.0 интерфејс. 【Мулти-систем за поддршка】Тоа може да се извршува на различни оперативни системи со отворен код, вклучувајќи Ubuntu Колега 18.04, Ubuntu Server 16.04, Raspbian Водат,Андроид 8.1 со јадрото 4.9.119. 【широко апликација】 тоа може да се користи за високи перформанси на безжични, за домашна забава, насловна автоматизација,NAS сервер, Smart home контрола портал, Мрежа кеш сервер,Индустриски одделение мрежа агрегација на серверот, Безбедност видео интелигентни терминал,4 G рутирање интелигентни терминал, итн.

Декларирани својства

Најдобри предлози