• Ново
ACDelco Професионални 18E1222 Задните Тапан Кочница Тркала Цилиндар

ACDelco Професионални 18E1222 Задните Тапан Кочница Тркала Цилиндар

DEN 1540.80
Залиха

Износ

Ги исполнува минимум барања за изведба на SAE J1153 и J1154 тестирање, обезбедување на сигурност и квалитет.Притисок тестирани за да се обезбеди безбеден и сигурен за сопирање.Trivalent обложени bleeder завртки обезбеди дополнителна заштита и додаде издржливост.Леано железо и алуминиум спецификации; нема дополнителен стрес за сопирачки зголемување на монтажа.ACDelco Професионални Тапан Кочница Тркала Цилиндри користете ги двете алуминиум и железо одлеаноци што ги прави висок квалитет замена идеален за многу возила на патот денес.Овие тркала цилиндри содржат и Етилен Пропилен (EPDM) и Styrene Butadiene (СДР) гумени компоненти за да се обезбеди чувствувате отпорност на топлина, отпорни на корозија, и истекување.Формулиран со мазна завршница ги понесе, овие цилиндри имаат квалитет печат да помогне во зголемување на животот на гумени компоненти.ACDelco Професионални Тапан Кочница Тркала Цилиндри се подготвени да клупата искрвари и да ја инсталирате право надвор од кутијата - нема собрание потребно.Овие премиум резервни замена тапан кочница тркала цилиндри се произведени за да се исполнат вашите очекувања за фит форма и функција.

Декларирани својства

Најдобри предлози