• Ново
PTC F137 Пренос Филтер за Полнење

PTC F137 Пренос Филтер за Полнење

DEN 266.40
Залиха

Износ

Комплет доаѓа во комплет со филтер, заптивка и метал јака, ако е потребно.Заптивка има четири помали дупки за гром задржување за време на собранието.Тестирано под екстремни услови; инженерство на високи стандарди.Увери висок квалитет и сигурен.Пренос филтри се обезбедени со дихтунзи, o-прстени итн. (по апликација).Пренос филтри се произведени на строги стандарди за квалитет за да се исполнат OE спецификации.Дизајн спецификации се одржува преку екстензивно тестирање и инспекција програми.Факултативна премиум Accopac пренос пан дихтунзи помогне да се елиминира протекување од пан нерегуларности.Направени од премиум 1/16" дебела Армстронг Нитрилна Целулоза материјал за долг живот.Може да се torqued до 45 ft.lbs.Ќе не подели, пукнатина или да се прекине.Зголемена флексибилност и течност отпор; лесно ќе се придржува кон пан нерегуларности.Лесно се согласува да неправилни површини трајно да се печат користи тави.Нема да попуштат, скрши или embrittle, поради екстремни температури (до 350°F) или подолго складирање.Заптивка материјал ќе се издува по инсталацијата, натамошно подобрување на пренос пан sealability.Со гордост се Направени Во U. S. A. PTC е посветена на обезбедување на вашето возило со воз вози заштита.Изградена од ОЕМ квалитетни материјали.

Декларирани својства

Најдобри предлози