• Ново
2021 MSI Престиж 15 A11SC-044 (i7-1195G7, 16GB RAM меморија, 1TB NVMe SSD, geforce GTX 1650 4GB, 15.6 FHD, Windows 10 Про) Содржина Создавање Лаптоп - Јаглерод Сива

2021 MSI Престиж 15 A11SC-044 (i7-1195G7, 16GB RAM меморија, 1TB NVMe SSD, geforce GTX 1650 4GB, 15.6 FHD,

DEN 22799.76
Залиха

Износ

Екран : 15.6" Full HD (1920 x 1080) IPS ниво 72%NTSC Екранот Графичка Картичка : NVIDIA Ge Force GTX 1650 4 GB GDDR6 (Max-П).Процесор : 11 Генерација Intel Тигар Езеро Core i7-1195 G7 Quad Core (2.9 GHz-5.0 GHz, 12 MB Intel Smart Кеш, 28 W).RAM меморија : 16 GB (2x 8 GB) DDR4 3200 MHz Хард Диск : 1 TB PCIe NVMe SSD.Оперативен СИСТЕМ : Microsoft Windows 10 Професионални Гаранција : 1 Година MSI САД Гаранција Делови и Работна сила (вклучуваат 1 годишна Глобална Гаранција) + Живот Техничка Поддршка од EXCaliber PC.Оперативен Систем : Microsoft Windows 10 Professional Display : 15.6" Full HD (1920 x 1080) IPS ниво 72%NTSC Display Graphics Картичка : NVIDIA Ge Force GTX 1650 4 GB GDDR6 (Max-П)Процесор : 11 Генерација Intel Тигар Езеро Core i7-1195 G7 Quad Core (2.9 GHz-5.0 GHz, 12 MB Intel Smart Кеш, 28 W)Меморија : 16 GB (2x 8 GB) DDR4 3200 MHz Hard Диск : 1 TB PCIe NVMe SSDNetworking : Убиец Wi Fi 6 E AX1675 (2x2) (Безжична LAN) + Bluetooth 5.2 Порти : 2x Thunderbolt 4 (Поддршка Моќ испорака, ДП 1.4 а, USB 4.0), 2x USB 3.2 Генералот 2 Тип-А, HDMI (поддржува 4 K@30 Hz), Микрофон-во/Слушалки-од Комбо, Micro SD Картичка Reader Keyboard : Бела Светлина Тастатура (84 Копче)Батерија : 4 клетки (82 Whr) Li-Polymer EXCaliber PC обезбедува компјутери со сопствени надгради конфигурации.Ако компјутерот има измени како што е наведено погоре, производителот кутија е отворена од страна на нашите високо обучени техничари на рака се соберат & одговараат на спецификациите како што е наведено.Нашите прецизен техничари ригорозно преглед и тест на системот.Ако не се измени наведени, објектот е неотворена и неизпробван.Дефекти & флеки се значително намалени од страна на нашите во длабочината на инспекција & тестирање со надградена конфигурациска.

Декларирани својства

Најдобри предлози