• Ново
JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Huawei Y6p Целосна Лепак цел Екран Калено Стакло Филм Видиме Екран Заштитник (Боја : Црна)

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Huawei Y6p Целосна Лепак цел Екран Калено Стакло Филм Видиме Екран

DEN 1629.60
Залиха

Износ

Единственото нешто што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно ако можете да го залепите филм.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.Филмот има висока светлина трансмисија.Мобилните телефони се толку скапи, па се разбира дека треба да се заштити. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.Предупредува : 1.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет.Многу поволна цена,добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. Лесен за употреба. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. Функционална. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот. Висока дефиниција.Забелешка : сликите се прикажани само во основниот стил, и специфичен модел на производот.

Декларирани својства

Најдобри предлози